середа, 16 березня 2016 р.

Відкритий урок з української мови в 5 класі

Відкритий урок з української мови в 5 класі

Відкритий урок з української мови в 5 класі на тему:
Мета: поглибити знання учнів про однорідні члени речення; навчити знаходити їх у реченні; формувати вміння ставити розділові знаки між однорідними членами речення; розвивати вміння школярів працювати колективно та самостійно; логічне мислення, творчу уяву; мовленнєві навички;виховувати любов до природи.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
Обладнання: підручник, мультимедійна дошка.
Хід уроку
                                      1.Організаційний момент
                                      ІІ. Актуалізація опорних знань 5 хв.
Учитель: Добрий день! Спрямуємо погляд на вікно, яка сьогодні погода?
За вікном ми бачимо сіре, похмуре небо. Сонця не видно із-за хмар.
Чи є у моєму висловлюванні однорідні члени речення? У якому реченні?
Тема уроку «Речення з однорідними членами»
Записуємо дату, тему уроку.
Слайд №1 Тема уроку
Слайд №2 Текст
Учитель: Перед вами слайд, два тексти про осінь.
Завдання. Прочитати текст по групам. Перший ряд читає перший текст, другий – відповідно другий текст.  Даю 1 хв.
От і осіньЛистя на деревах постійно змінює колір, а згодом і зовсім опадає на землю.Відлітають у вирій птахи.Відчуваєтьсящо скоро настане зима.


Осінь різнобарвна, розмаїта. Спочатку вона пишна, золота й сонячна, а потім сумна, дощова, холодна. Радують око осінні барви природи жовте,багряне листя дерев і кущів. Квітують яскраві хризантеми.
Який текст вам більше сподобався і чому?
Чи є в тексті однорідні члени речення?
Який зробимо висновок?
Висновок, так за допомогою однорідних членів речення малюють деталі загальної картини.
ІV. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
* Робота з підручником: ∫ 16  сторінка 67
ЗавданняВизначення однорідних членів речення.
Учні читають самостійно теоретичний матеріал.
1. Що називається однорідними членами речення?                                            .
2. Приклади речень, де використовуються однорідні члени речення?                             .
* Робота зі схемою «Однорідні члени речення»
Слайд №4        
                          











4. Робота зі схемою.
Слайд №5
Учитель:  Розглянемо схеми у підручнику, перед якими сполучниками між однорідними членами кома ставиться, а перед якими – ні.
Розділові знаки між однорідними членами речення
Кома між однорідними членами
                            ставиться                                                  не ставиться

       О, О, О. (Стиглі яблукагрушігоріхи.)                      -   О і О. ( і, й, та ( і ), або, чи).
       О, а ( але, та ( але ) ) О.  (Сонце світить, та не гріє.)               (У небі орли і соколи.)
       І О, і О. ( і, й, та ( і ), або, чи ). (Ми відвідали і Феодосію, і Ялту, і Судак.)
Творча робота
Складіть і запишіть речення з однорідними членами речення, використовуючи матеріал цієї схеми.
 5.  Тренувальні вправи
Учитель: Зараз виконаємо вправу 150 на сторінці 69.
      6.  Творче конструювання
Слайд №7
Завдання. 
Із ряду слів відтворіть приказки і прислів’я  про осінь. Запишіть у зошит, розставляючи правильно розділові знаки.
1.у нас: сіє, сім, віє, крутить, В осінній, мутить, час припікає, поливає, погод
(В осінній час сім погод у нас: сіє, віє, крутить, мутить, припікає, поливає.)
 2..брат, Листопад, вересню, а грудню, онук, син, рідний, жовтню
(Листопад вересню онук, жовтню син, а грудню рідний брат.)
V. Узагальнення й систематизація знань.
Слайд №7
Завдання. Визначити речення без сполучників і зі сполучниками.
Тест: БС - без сполучника. СП - за допомогою сполучника.
БС     1. Ліс, небо, сади зустріли осінь.
СП    2. Крізь сяйво проходило чисте і прозоре світило.
СП    3. Над ставком і над садками лопотіло марево.
БС     4. Пожовкли розкішні поля, садки.
СП    5. І листя на деревах, і трава у саду, і квіти принишкли і задумались.
БС     6. Ходить в саду листопад, обтрушує сад.
БС      7. Ще червоніють плоди калини, горобини, шипшини.
1.     Метод «Мікрофон»
-   Закінчіть речення.
Однорідні члени речення є ...
Однорідні члени речення відповідають ...
Однорідні члени речення належать ...
Однорідні члени речення вимовляються ...
 Учитель:
«Сьогодні на уроці я (мені)…»
2. Оцінювання
VІІІ. Домашнє завдання
   Слайд №8
 Вивчити п. 16.
Виконати вправу 149.

Немає коментарів:

Дописати коментар